بنیاد مرجان: حامی پناهجویان و دگرباشان

بنیاد مرجان سازمان غیرانتفاعی ایرانی-کانادایی است که با حمایت جهانی پناهجویان و دگرباشان را به صورت خصوصی اسپانسر کرده و شانس دیگری در زندگی به آنها میدهد.


آیا من واجد شرایط اسپانسری بنیاد مرجان هستم؟

آیا من واجد شرایط اسپانسری بنیاد مرجان هستم؟

همین الان روی دکمه کلیک کنید و شرایط خود را بررسی کنید.

کل پرونده ها
214

کل پرونده ها

پرونده های قبول شده
145

پرونده های قبول شده

پرونده های اسکان داده شده
115

پرونده های اسکان داده شده

به بنیاد مرجان خوش آمدید

پناهجویان ایرانی در ترکیه، به دلیل ترس موجه از آزار و اذیت به دلایلی از جمله گرایش جنسی، گرایش مذهبی، گرایش سیاسی، و دیگر دلایل مجبور به فرار از ایران شده‌اند و در برزخی تاسف برانگیز گیر کرده اند. آنها اجازه کار در ترکیه ندارند و بیمه درمانی ترکیه نیز به آنها تعلق نمی‌گیرد. لذا بسیاری از آنان حتی پس از گذشت ده سال، همچنان در شرایط دشواری قرار دارند و نمی توانند آینده ی روشنی برای خود تصور کنند.

علاوه بر تمام چالش‌های زندگی پناهجویی در ترکیه اعم از زبان، مشکلات مالی، و تفاوتهای فرهنگی، بسیاری از پرونده‌های پناهجویان به دلیل عدم آشنایی با تکنیک‌ها و روند مصاحبه و نداشتن مترجم های حرفه ای رد می شود و این افراد در معرض خطر بازپس‌فرستاده شدن به ایران قرار می گیرند.

بنیاد مرجان با تلاشی فراگیر سعی می‌کند تا از روش اسپانسری خصوصی کانادا تا حد امکان به این افراد کمک کند و شرایط آنها را بهبود بخشد، اما این کار امری ساده نیست. اسپانسری خصوصی کانادا شرایط بسیار خاصی دارد که مهم ترین آنها نیاز به تامین هزینه های مورد نیاز برای طی روند اسپانسری و حداقل هزینه ی زندگی پناهجو و در صورت همراهی خانواده پناهجو در دوازده ماه اول ورودشان به کاناداست.

هدف اصلی بنیاد مرجان با همکاری سازمان جهانی پناهجویان دگرباش ارتقاء امکانات و شرایط زندگی پناهجویان است، تا بهترین فرصت را برای شروع زندگی جدید به آنها ارمغان دهد. بنیاد مرجان به دنبال ایجاد شرایطی مطلوب برای این افراد است تا بتوانند با حمایت مالی، آموزشی، و حقوقی، در کانادا اسکان مجدد یافته و زندگی جدید خود را آغاز کنند.

چه کارهایی می توانیم انجام دهیم


  • می توانیم هزینه ی اسپانسر کردن پناهندگان را از هر فردی در هر جای دنیا دریافت کنیم
  • می توانیم پناهندگان غیر دگرباش را چنانچه واجد شرایط باشند اسپانسر کنیم
  • می توانیم کمک های مالی محدود شده برای اسپانسر کردن یک شخص خاص دریافت کنیم
  • می توانیم کمک های محدود نشده برای اسپانسر کردن پناهندگان در شرایط خاص به تشخصی بنیاد مرجان دریافت کنیم
  • می توانیم به گروه های پنج نفره برای تکمیل فرم های آنها کمک کنیم

چه کارهایی نمی توانیم انجام دهیم


  • ما نمی توانیم هیچ وجه ای را به هر نحوی از پناهنده برای تامین هزینه های اسپانسر کردن او دریافت کنیم
  • ما نمی توانیم فردی را اسپانسر کنیم که متوجه شده باشیم به هر نحوی قسمت و یا همه ی هزینه های اسپاسر کردن را تامین کرده اند
  • ما نمی توانیم فردی را اسپانسر کنیم که متوجه شده باشیم هر گونه قرارداد کاری ای با افراد تامین کننده ی هزینه ی اسپانسری شان برای بازپرداخت کردن هزینه اسپانسر کردنشان بسته اند
  • ما نمی توانیم در حال حاضر کسی که به عنوان پناهنده شناخته نشده است را اسپانسر کنیم مگر اینکه جزو جامعه ی دگرباش باشد
  • ما نمی توانیم کسی را که هرگونه سابقه ی جزایی داشته باشد را اسپانسر کنیم
سوالات متداول

بنیاد مرجان با همکاری چند سازمان دیگر در حال حاضر امکان اسپانسر کردن پناهجویان دگرباشی را دارد که نه از سازمان ملل قبولی داشته و نه هنوز اداره مهاجرت ترکیه به آنها قبولی داده است.

(Sponsorship Agreement Holders – SAH Applications)

هزینه های مربوط به اسپانسر از این دسته با هزینه های عادی اسپانسری متفاوت است و برای اطلاعات بیشتر می بایست وقت مشاوره گرفته و با یکی از همکاران ما در این مورد صحبت کنید.

پناهندگان نمی توانند به هیچ عنوان هزینه های اسپانسر کردنشان را پرداخت کنند و چنانچه بنیاد مرجان و یا دولت کانادا متوجه شود که افرادی که اسپانسر می شوند در تامین هزینه ها نقش داشته و یا حتی این مبلغ به صورت قرض پرداخت شده و باید آن را بازپس دهند، پرونده آنها متوقف خواهد شد.

پرداخت هزینه های اسپانسری توسط خود پناهندگان غیر قانونی است.

خانواده شما می توانند این هزینه ها را تامین کنند. خانواده شما می تواند شامل پدر، مادر، خواهر و یا برادر، خاله و یا دایی، عمو و یا عمه، خاله و یا دایی زاده ها، عمو و یا عمه زاده ها و … باشد و این هزینه را برای کمک به اعضای خانواده شان هدیه کنند.

مهم نیست این افراد در کجا زندگی می کنند. تا زمانی که ما مدارک مورد نیاز شناسایی و مالی را داشته باشیم می توانیم از کمک مالی آنها استفاده کنیم.

یکی از مهمترین عوامل برای دولت کانادا در اسپانسر خصوصی تمکن مالی است. چنانچه دولت کانادا اطمینان نداشته باشد که ما به عنوان اسپانسر بودجه کافی برای پرداخت به افراد اسپانسر شده را نداریم با درخواست ما موافقت نخواهد کرد.

زمانی می شود پرونده اسپانسری را شروع کرد که مدارک مورد نیاز و پول مورد نیاز در اختیار بنیاد مرجان باشد بنابراین چنانچه هنوز فرد تامین کننده مالی شما هزینه مورد نیاز را ندارد می بایست صبر کنید.

به هیچ عنوان نمی شود خانواده را جدا کرد و تنها تعدادی از آن اعضای خانواده را اسپانسر کرد مگر اینکه به صورت رسمی از هم جدا شده باشند.

توجه داشته باشید منظور از خانواده افراد درجه یک شامل همسر یا پارتنر و فرزندان هستند و پدر و مادر و خواهر و برادر و غیره هر کدام خانواده های جداگانه و پرونده های جداگانه خواهند داشت.

خیر. تنها افرادی می توانند به صورت پارتنر اقدام کنند که از ابتدا پرونده آنها با هم بوده و مدارک کافی برای اثبات رابطه آنها وجود دارد