درباره ما


بنیاد مرجان یکی از پیشروترین سازمان ها در اسپانسر کردن پناهندگان به صورت خصوصی و ارائه فرصت‌های جدید در زندگی برای آنها می‌باشد.

درباره ما
درباره ما

بنیاد مرجان یک سازمان ثبت شده غیر دولتی است که دفتر مرکزی آن در تورنتو است و در ژانویه سال ۲۰۱۶ برای یادبود مرجان محمدی و اجرای وصیت او فعالیت خود را آغاز کرد.

هدف اولیه بنیاد مرجان ارتقای دانش عمومی در ارتباط با بیماری ها و عفونت های جنسی و آموزش و حمایت از دگرباشان برای اسکان مجدد آنها در کانادا بود.

پس از حدود سه سال برنامه ریزی، جلسات مکرر و بحث و تبادل نظر در نهایت در اوایل سال ۲۰۱۹ هیئت مدیره ی بنیاد مرجان تصمیم گرفت که برنامه اسپانسر کردن پناهندگان برای اسکان مجدد در کانادا را به عنوان اسپانسر سازمانی آغاز کند.

این یک قدم بزرگ برای بنیاد مرجان بود اما می دانستیم که می توانیم این کار را انجام داده و با اتکا به حمایت فعالان متخصص این حوزه و همچنین دوستان و خانواده های پناهندگان پاسخ و راه حلی برای معضل اسکان مجدد پناهندگان باشیم.


کل پرونده ها 375 کل پرونده ها
پرونده های قبول شده 189 پرونده های قبول شده
پرونده های اسکان داده شده 167 پرونده های اسکان داده شده

پیام مدیر

من، آرشام پارسی، یکی از فعالان جامعه ی حقوق دگرباشان هستم. من بنیانگزار سازمان جهانی پناهجویان دگرباش که یکی از پیشروترین سازمان ها در راستای احقاق حقوق دگرباشان و در کل جامعه ی پناهجو است بوده و مدیریت بنیاد مرجان را نیز بر عهده دارم.

شخصا از دست آوردها و فعالیت های بنیاد مرجان بسیار راضی و خوشحال هستم و افتخار می کنم که با خیلی از خانواده ها و دوستان پناهجویان آشنا شدم که مایل بودند هزینه های اسپانسری عزیزان خود را تامین کرده و فرصتی دوباره در زندگی به آنها عطا کنند.

خوشحالیم که توانستیم در دو سال اول فعالیت های بنیاد مرجان بیش از دو میلیون دلار برای اسپانسر کردن پناهندگان و پرداخت هزینه های آنها در یک سال اول زندگی شان در کانادا پول جمع کنیم و بیشتر این مبلغ توسط دوستان و خانواده های آنها تامین شد. سرمایه ی اصلی ما اعتماد افراد به بنیاد مرجان و همکاران ما در بنیاد است و این تنها دلیلی است که توانسته ایم به اهدافی که داشتیم جامه ی عمل پوشانده و کمکی باشیم برای پایان دادن به وضعیت بلاتکلیفی پناهندگان به خصوص در ترکیه.

ما همچنان مشتاقانه به فعالیت های خود ادامه خواهیم داد تا شاهد فرصت های تازه در زندگی جدید پناهندگان و موفقیت های آنها باشیم.

آرشام پارسی
مدیر بنیاد مرجان

هدف ما

هدف بنیاد مرجان از بین بردن فقر و تنگدستی است از طریق اسپانسر کردن، ارایه کمک های مالی و اسکان مجدد به تمام پناهجویان در ترکیه به ویژه آن هایی که به دلیل گرایش و هویت جنسی خود ناچار شده اند کشور خود را ترک کنند


هدف اول

اولویت اول بنیاد مرجان کمک به افرادی است که شرایط اسپانسر شدن را دارا بوده و با انتقال سریعتر آنها به کانادا می توانند فصل جدید زندگی خود را شروع کنند و با خارج کردن آنها از صف افراد منتظر برای اسکان مجدد دفاتر کمیسریای عالی پناهندگان سازمان ملل فرصتی برای اسکان مجدد افرادی که شرایط اسپانسر شدن را ندارند نیز فراهم می شود

هدف دوم

دومین اولویت بنیاد مرجان ارتقای دانش عمومی نسبت به شرایط اسکان مجدد از طریق برنامه اسپانسری خصوصی دولت کانادا و تشویق عموم برای مشارکت در این برنامه خیریه است تا از این طریق بتوان لیست افراد منتظر اسکان مجدد توسط دفاتر کمیسریای عالی پناهندگان سازمان ملل را کاهش داد

هدف سوم

سومین اولویت بنیاد مرجان ایجاد شبکه ی بین سازمانی و برقراری و گسترش فعالیت های بین سازمانی در کانادا و خارج از کاناداست تا از این طریق بتوان با در کنار هم گذاشتن امکانات محدود هر سازمان فعالیت های گسترده تری انجام داد